Fii parte a campaniei care încurajează studenții să participe conştient la alegerile Președintelui. Alegerile vor avea loc în 30 octombrie 2016.
De ce să participi?
- Pentru că vei învăța tehnici de a face campaignie (campaigning);
- Pentru a afla mai multe despre primele alegeri prezidențiale, după 20 de ani;
- Pentru că este fun;
- Pentru că vei deveni parte a unei reţele de tineri din patru cele mai mari orașe din țară: Chișinău, Bălți, Soroca și Cahul.
Ce vom face?
Vom identifica din ușă în ușă problemele studenţilor. Vom lua candidații la întrebări. Vom publica răspunsurile candiaților la problemele tinerilor. Vom organiza evenimente de vizibilitate în cele patru orașe ca să atragem atenția asupra problemelor tinerilor.
Cine suntem?
Un grup de tineri, neafiliat politic care crede că viitorul președinte trebuie să consulte cetățenii în legătură cu problemele naționale și să le rezolve în mod prioritar
Devino voluntar și alătură-te campaniei „Avem ce votăm”.
Încurajează-ți semenii să participe la luarea deciziilor în țară!
Formularul de aplicare îl găsești AICI.
Termenul limită de aplicare: 15 Septembrie 2016.
Pentru detalii și întrebări : challenger@challenger.md